Notus Finanse Poznań

Pośrednictwo finansowe Poznań

Na rynku możemy znaleźć 3 grupy, określające swój zawód jako doradca finansowy:

a) doradcy finansowi będący jednocześnie sprzedawcami – obsługują osoby fizyczne w oddziałach stacjonarnych, przedstawiając najkorzystniejsze oferty według schematu, szablonu w zależności od oczekiwań i możliwości finansowych klienta.

Do zadań doradców finansowych należy:
– analiza ofert kredytowych
– analiza ofert inwestycyjnych
– badanie zdolności kredytowej
– kompletowanie dokumentów
– reprezentowanie klienta podczas negocjacji w banku
– wyjaśnianie nieścisłości, wątpliwości klienta oraz służenie wszelka pomocą związaną z bankowymi usługami finansowymi dla osób fizycznych.

b) doradcy finansowi mobilni – mają takie samo zadanie jak doradcy finansowi stacjonarni, z tą różnicą, że dojeżdżają do klienta i do miejscowości, gdzie nie ma przedstawicielstwa.

c) doradcy finansowi Private (nie Private Banking) – nie są związani z żadną instytucją finansową (nawet kapitałowo, działają na zasadzie freelance), doradzają jaką ofertę wybrać spośród ofert zaproponowanych przez doradców-sprzedawców – zarówno bankowych, jak i niezależnych finansowych, a także proponują inne skuteczne rozwiązania niedostępne w bankach i u doradców finansowych-sprzedawców). Usługi doradcze Private są płatne i dostępne są jedynie dla wybranej grupy klientów. Co ciekawe status materialny nie jest tu wyznacznikiem. W Wielkiej Brytanii i USA z takiego rozwiązania korzystają całe pokolenia. Doradca Private jest często przyjacielem rodziny, który trzeźwym okiem analizuje wszelkie posunięcia finansowe swoich podopiecznych, zwykle przebiega to dwuetapowo. W pierwszym etapie wykonują wszelkie ruchy finansowe z upoważnienia klienta, szczegółowo uzasadniając swoje wybory; drugi etap ma charakter jedynie konsultingu – podpowiada i naprowadza na prawidłowe rozwiązania w taki sposób, aby klient sam przekonał się, jakie rozwiązanie jest dla niego najlepsze. Pierwszy etap trwa około 5 lat, następny jest dożywotni. Doradca Private posiada ponadto rozbudowaną siatkę kontaktów i jest często osobą od tzw. rzeczy na wczoraj lub rzeczy niemożliwych (np. w ciągu 1 dnia dopełnia wszelkie formalności w celu uzyskania kredytu pod aktywa lub pod zastaw). Podstawą sukcesu doradcy Private jest zaufanie, na które pracuje on non stop oraz długotrwałe relacje z klientami, pielęgnowane podczas różnych okazji od przyjęć, bankietów, rocznic, na wspólnych wyjazdach na ryby kończąc.

W Polsce usługa Private nie jest jeszcze dostępna. System doradczy, choć rozwija się dynamicznie, na razie zatrzymał się na etapie Private Banking.

Pośrednictwo finansowe Poznań maj 2021:

Powyższe zestawienie firm pośrednictwa finansowego dla klientów z Poznania nie stanowi oferty handlowej portalu i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Google+